Психологічні посиденьки

Психологічні посиденьки - розмови про психологію зрозумілою мовою. Питання про душу і духовність, минуле і майбутнє, сенси і цінності, емоції і відчуття, причини і наслідки, життя і смерть - про те, що турбує зараз українців.

Останні випуски
02/10/2024
Війна кидає нам виклик - пристосуватись до життя в стресі, бути загартованими та адаптованими. Для цього треба навчитись справлятись з різними можливими станами - власними та тих, хто поруч. В який спосіб це робити? Де та як цьому навчитись? Чи потрібна медикаментозна допомога чи достатньо знати певні техніки, мати навички та ними користуватись? Корисна розмова про адаптацію в стресі з Вікторією Потаскаловою, психіатром, психотерапевтом, кандидатом медичних наук, доцентом кафедри НМУ імені О.О. Богомольця.
25/09/2024
Навіть в найкращого та найдорожчого телефону розряджається акумулятор. Зазвичай ми дбаємо про нього, вчасно під'єднуючи до розетки зарядний пристрій. Не менш важливо "заряджати" і себе, роблячи це регулярно. Втома наздоганяє, але якщо приймати превентивні міри, вона може проходити швидше та не впливати занадто сильно на наше життя. Як і від чого "заряджатись", де шукати своє хобі, які можуть бути природні ліки від втоми - про це в програмі "Психологічні посиденьки" говоримо з психологинею Вікторією Гуро.
18/09/2024
Кожна людина сучасності є певною мірою публічною, оскільки транслює своє життя іншим на своїх сторінках у фейсбук, інстаграм, тікток. Ми живемо паралельні життя - в реальності і в інформаційному просторі. Як взаємодіяти у віртуальному житті так, щоб не ранитись об чиїсь публікації, не ранити самому і бути емпатичними? Як зберігати стабільність, хоч і відносну, у відносній безпеці? Як сприймати інформацію раціонально? Про сіру зону соцмереж говоримо з соціальним психологом Олегом Покальчуком.
22/05/2024
Що допомагає людям, які у конфлікті, єднатись? Як знаходити компроміси? Як підтримувати людину так, щоб вона цю підтримку відчула? Чого не вистачає нам, українцям, щоб краще будувати комунікації? Хто такі інженери порозуміння та які у них задачі? Про це в програмі "Психологічні посиденьки" говоримо з Оленою Ганцяк-Касків, співзасновницею українського центру Ненасильницького спілкування «Простір Гідності», координаторкою дії Інженерів Порозуміння.
15/05/2024
Апатичний стан впливає на сімейні та робочі стосунки, загалом на якість життя і задоволеність ним. Часом немає сил на зміни і залишатись в такому стані теж має погані перспективи. Як виходити зі стану апатії, що може допомагати в цьому процесі - про це в програмі "Психологічні посиденьки" з психологом, супервізором, тренером програми СЕТА Оксаною Варварич
08/05/2024
Коли при втомі фізичній та емоційній нічого не допомогає; коли тривога накриває так, що напружуються всі м'язи; коли вибухаєш роздратуванням та агресією у розмові при найменшому тригері; коли життя втрачає фарби - чи потрібна консультація фахівця чи справлятись самостійно? Про те, коли потрібно до психолога та як він може допомогти - в програмі "Психологічні посиденьки" на Radio M з Оксаною Варварич - психологом, супервізором та тренером програми СЕТА