Мамські пристрасті

Материнство — найбільше протиріччя нашого життя. Про нього складаються легенди, його оспівують в піснях. Воно надихає, заряджає енергією, змушує мізки працювати ще сильніше. Але разом із тим, діти іноді дратують настільки, що хочеться їх відшмагати тугим ременем, від постійної втоми забуваєш як тебе звати, а від рутини і буденності починаєш впадати в депресію. Як не збожеволіти від цього життєвого протиріччя? «Мамські пристрасті» — місце, де ми обговорюємо найгостріші та інколи болючі питання, ділимося досвідом, вчимося жити та отримувати задоволення.

Останні випуски
28/11/2019
Почти 4 года программа «Мамские страсти» выходила на RadioM. Все это время мы были вместе и говорили обо всем мамском, детском, семейном и очень, очень ценном. Однако некоторые вопросы остались не охваченными. В финальном выпуске программы «Мамские страсти» мы отвечаем именно на них. Наши гостьи: Наталья Простун, детский и семейный психолог, руководитель Института ментального здоровья и развития личности, руководитель в детском психологическом клубе «Я та інші», мама подростка. Елена Кальная-Данилюк, детский и семейный психолог, психотерапевт, автор и ведущая одного из блогов на youtube-канале Family is, мама троих детей.
07/11/2019
Часто жінки говорять про своїх чоловіків, як про дітей: «У мене не двоє, а троє дітей — чоловік як старший синочок». Про нього піклуються, як про дитину, його контролюють, розповідають, як жити, що робити і навіть у що одягнутися. Іноді дружині вдається влаштувати чоловіка на роботу, а в деяких випадках вона ж і годувальниця в родині. В цілому ж, чоловік як додаток до загальної картини. До нього ставляться трохи поблажливо, як до дитини і час від часу бурчат, що він якийсь не такий. А якщо ви хотіли іншого? Бути ЗА чоловіком, під його захистом, турботою, відчувати безпеку, опору і його сильні плечі? І тим більше не працювати на двох роботах, як кінь. Чи можливо щось виправити, якщо зараз ваш чоловік — ваша дитина. Як і кого виправляти? Слухайте в програмі «Мамські пристрасті». Наша гостя — фахівець в сімейній темі — Анна Ямненко, психолог і автор реаліті-тренінгу «ЗА чоловіком», мама двох дітей. У Ані своя історія. І тема, про яку ми будемо говорити їй близька.
24/10/2019
Коли і як підлітки можуть починати заробляти гроші? Потрібно лі взагалі говорити із дитиною, яка дорослішає, про необхідність заробляти зараз? Чи можуть підлітки брати участь в грантових програмах? Де і як можуть вчитися і працювати діти з обмеженими можливостями? І чи є шанси поповнити особистий бюджет у мам в декреті. Про все, що пов'язано з грошима поговорили в програмі «Мамські пристрасті». Наша гостя — Людмила Гуляєва, к.е.н., доцент, тренер з фінансової грамотності, експерт в розробці бізнес-планів та грантових проектних пропозицій.
17/10/2019
Всі ми знаємо, що не можна дитину бити, ставити в кут, шльопати по м'якому місцю, кричати, забирати його іграшки в покарання, залякувати і взагалі карати. Ми знаємо, що так чинити не можна. Але а як же можна? Якщо дитина пустує, прохання ігнорує, порушує загальні сімейні правила і ображає інших навколо себе? Що робити в таких випадках, якщо не бити, не кричати, не ставити в кут і не позбавляти якихось бонусів? Про покарання слухайте в програмі «Мамські пристрасті». Наші гості: Анна Чернишенко, мама двох хлопчиків, дитячий і сімейний психолог і дуже душевна людина, яка вчиться йти за покликом своєї душі, розплутуючись з лабіринтів розуму. Тетяна Коваленко, мама двох дітей, психолог, консультант в когнітивно-поведінковому напрямку, педагог, автор і ведуча тренінгів для підлітків, а також автор сайту про саморозвиток через виховання дітей Popyatam.com.
10/10/2019
Світ не так вже нешкідливий, а світ інтернету і поготів. Всі пам'ятають дикі історії про Синіх китах, хтось вже знає про підлітковому флешмобі Firechallenge, від якого зовсім недавно сильно постраждала 11-річна дівчинка (бо її 10-річний брат вирішив прийняти в ньому участь і підпал свою сестру). Діти заводять власні блоги, знімають відео, викладають в мережу то, що стає надбанням не тільки однолітків, але і людей, що несуть потенційну загрозу.
19/09/2019
Про це не прийнято говорити відкрито. Соромно зізнатися, що твій батько — алкоголік. А ще дуже страшно бути знехтуваним, не прийнятим, не зрозумілим. Такий багаж зі страху, сорому і почуття провини, а ще модель деструктивних і токсичних відносин, чорно-білого сприйняття себе і реальності, неврози — отримують у спадок діти алкоголіків. Так і живемо ... передаючи цей тягар із покоління в покоління. Про те, як живеться дітям алкоголіків, як батьківська залежність впливає на їхнє майбутнє, як найближчі підтримують залежність і про можливості пройти шлях змін слухайте в програмі «Мамські пристрасті». Про свій дитячий досвід і спогади відкрито розповіла Наталія Саврасова, мама чудового хлопчаки і доросла донька батька, який зловживав алкоголем. А ось про можливості до змін (а вони є!) розказав психіатр-нарколог, психотерапевт Валерій Патоніч.
12/09/2019
Відносини дорослих дітей і батьків — завжди непроста тема. А що якщо ви живете під одним дахом? Дві сім'ї, два покоління — молоді і старші. Нерідко нездатність ужитися, домовитися стає причиною розлучень. А чи можливо це в принципі — домовитися, жити разом щасливо? Про це говорили в програмі «Мамські пристрасті». Наші гості: психолог і мама двох дітей Анна Ямненко, психолог і мама трьох дітей Олена Кальна-Данилюк, трансформаційний коуч і мама двох дітей Леся Равлик. Усіх трьох жінок об'єднує одне — вони живуть під одним дахом зі старшим поколінням.