Безпечна валіза

Спецпроект БЕЗПЕЧНА ВАЛІЗА - оновлена програма «Пакуй валізу» про прихисток українців в різних країнах. Нажаль, через війну свої домівки залишили понад 15 мільйонів українців. Рятуючись від небезпеки, вимушені переселенці переїхали в міста-прихистки на західній Україні, а також перетнули кордон. Життя мільйонів українців сьогодні вмістилося в одну валізу. Куди втекти від війни? Що робити, щоб не загубитися на чужині, як отримати допомогу, житло, роботу та підтримку?

Останні випуски
Ізраїль - допомога та досвід для українців
Ізраїль - допомога та досвід для українців
27/07/2022
З початку вторгнення Росії в Україну понад 28 тисяч українців в'їхали в Ізраїль, приєднавшись до тисяч тих, хто вже перебував у країні на момент початку війни. Хоча в приорітеті дозволялось приїхати в країну родичам для воз’єднання сім’ї, безвіз в березні був припинен і українські біженці потребували отримання спеціального дозволу. Це засмутило багато українців через певні обмеження. Чи вдалося тривалому переговорному процесу посольства України з Міністерством внутрішніх справ Ізраїлю змінити попередню заборону уряду? Чи взагалі варто шукати прихисток у країні, яка звикла до бойових дій? Чи дійсно це безпечна країна? Чим допомогає Ізраїль українським переселенцям - про це все говоримо у програмі «Безпечна валіза». На зв'язку українка, співачка Ілона Жердецька, яка ділиться досвідом прихистку в Ізраїлі.
Гостинність та бюрократія Італії для українців
Гостинність та бюрократія Італії для українців
25/07/2022
Італія не є країною-чемпіоном з кількості прийнятих українських біженців. Частково – через зрозумілі географічні причини, частково через власну бюрократію. Однак понад 120 тисяч українців з початку війни прибули до країни піци та укриватися від війни. Основними містами, які прийняли українських біженців, є Мілан, Рим, Неаполь та Болонья. Що їм запропонувала Італія? Відомо, що країна виділила 800 млн. євро на матеріальну допомогу прибулим українцям. То ж чи отримали її українські переселенці? Про всі умови, допомогу у навчані та роботі, поселення, виплати - говоримо у прямому ефірі. На прямому зв'язку з Італії землячка Ольга Бідненко.
Біженці у Болгарії
Біженці у Болгарії
18/07/2022
Гостинний прийом, розселення на узбережжі та хейт. Це війна і навіть в інші країни тягнуться наслідки. Так сталося і з українцями, які взяли прихисток у Болгарії і 98 тисяч досі залишаються там. Що змінилося у програмі державного захисту українців у Болгарії? Які категорії населення можуть претендувати на притулок і чому третина українців повернулися з узбережжя Чорного моря додому?
 Колективний захист в Ісландії
Колективний захист в Ісландії
11/07/2022
Країна гейзерів та вулканів Ісландія. Як влаштовуються наші біженці, що вирушили на північ Європи до «крижаної країни»? Майже тисяча наших співвітчизників знайшли дах над головою – і це в країні, де населення ледь сягає півмільйона людей. Крихітна Ісландія, приймає потерпілих від війни українців. Але є багато нюансів. Що треба знати про тимчасовий прихисток, умови, вивезення домашній улюбленців, клімат, українську діаспору та багато вього корисного для тих, кто розглядає далеку, прохолодну, але чарівну Ісландію. Про це все говоримо в ефірі Безпечна валіза. Традиційно перевіряємо інформацію з гостями. На цей раз пряме включення з Юлею Коломеєць та її родиною, переселенцями в Ісландії.
В безпеку до Хорватії
В безпеку до Хорватії
06/07/2022
Свободолюбива і гостинна Хорватія зняла всі обмеження і продовжує надавати притулок українцям на час війни. Що включає хорватська гостинність? Особливості програми допомоги для українців.
Тимчасовий захист в Естонії
Тимчасовий захист в Естонії
04/07/2022
Естонія допомагає Україні з першого дня повномасштабної війни. Хоча чисельність населення в країні приблизно 1,3 млн жителів, вже більш ніж 40 тисяч українців знайшли прихисток там. Цікаво, що за даними дослідження, яке у квітні провели вчені з Кільського інституту світової економіки, Естонія найбільше допомогла Україні, за нею йде Польща. Тож чи варто звертатися за тимчасовим прихистком до Естонії? Чи ще є можливість в країні приймати воєнних біженців з України? Як дістатися, на яку допомогу розраховувати? Виплати, житло, транспорт, навчання, робота, медицина. Про все це говоримо у програмі «Безпечна країна» з ведучими Танею Пінчук та Юлею Скоробогач. Традиційно перевіряємо інформацію з гостями. На цей раз пряме включення з Надією Балишевою, яка живе та працює в Естонії, допомагаючи українцям.
Евакуація на Гаваї
Евакуація на Гаваї
29/06/2022
"Об'єднуємося для українців" - нова програма, за якою США приймають біженців з України. За умовами програми, особи, що рятуються від війни, мають спрощене отримання візи з можливістю перебування в країні 2 роки. Гаваї - один із віддалених острівних штатів, де також підтримують Україну і українців. Як дістатися островів? Як знайти житло і роботу, щоб підтримувати себе і Україну? З досвіду гостя Андрія Рожка у прямому включенні.