Під час карантину багато людей ще більше стали використовувати інтернет, тому він у багатьох став працювати повільніше, звичайно все спілкування, робота, богослужіння, навчання перейшли в онлайн-формат. Разом з цим люди постійно шукають відповіді, слідкують за новинами пандемії, обговорюють ситуацію навколо. Як відомо всесвітня вебпавутина має безліч корисного та негативного контенту. Тому ми запитали порад у Миколи Савчука, пастора церкви «Спасіння», в минулому журналіста. Поговорили, як не загубитися у морі інформації та фільтрувати медіаконтент.

На початку ефіру гість надав критерії, як фільтрувати безліч інформації, яка кожен день обрушується на людину в засобах масової інформації та в Інтернеті:

  1. Мати перевірені джерела інформації, де відсутні фейки, представлені різні точки зору.
  2. Питати себе, якщо це навіть те, що я читаю правда — чи потрібна мені ця інформація зараз?
  3. Обмежити інформацію, коли ви перевантажені, відчуваєте стрес й тиск заради емоційного стану.
  4. Не бути ретранслятором всієї інформації, не спамити, дотримуватися інформаційної гігієни.

Як перевіряти на правдивість?

В пошукової мережі подивитися інші ресурси на цю тему, звернути увагу чи є посилання на офіціальні джерела чи коментарі уповноважених персон.

Чи треба віруючому світські новини?

Пастор порадив звичайно слідкувати за тим, що відбувається у світі, в першу чергу щоб тримати руку на пульсі та молитися за це, але не дозволяти негативному контенту приводити до тривожності, уникати антиморального контенту зі сценами насильства, окультизму, пропаганди зла. Також гість розповів, як дивиться зі своїми дітьми фільми та обговорює побачене чи пояснює чому перемикає канал на певних сценах. Сам обирає кінострічки з глибоким смислом, що несуть загальнолюдські цінності.