Відновлення однієї людини - то є велика Перемога!
Щоденно цивільні та військові отримують поранення. Кожен день, кожен з нас може долучитися до допомоги таким людям всіма можливими способами. За останні півтора року повномасштабного вторгнення в Україну майже п’ятдесят тисяч людей з ампутаціями стали жертвами війни, серед яких і цивільні.
Благодійний фонд «Revived Soldiers Ukraine» славиться своєю здатністю збирати великі суми коштів для допомоги важкопораненим військовим. Його заснувала у 2015 році уродженка Ірпеня Ірина Дисципіо-Ващук. Її команда невтомно працює, щоб забезпечити поранених військових медичним обладнанням, витратними матеріалами та надати допомогу у лікуванні та реабілітації. Фонд дбає не лише про військових, але й про цивільних, які постраждали від війни.
В програмі “Час на право” Ірина розповіла про реабілітаційний центр “Next Step Ukraine”, розташований в Ірпені, який щодня приймає велику кількість пацієнтів. На жаль, центр не є дуже великим, але щодня до нього звертаються 15-20 військових, де їм надають реабілітаційні послуги, масаж, консультації лікаря та інші реабілітаційні процедури. Більшість пацієнтів мають поранення, пов'язані з центральною та периферичною нервовою системами, включаючи осколкові поранення. Найскладніших пацієнтів ми намагаємося вивозити до Сполучених Штатів Америки для подальшого лікування. Незважаючи на те, що наша команда не є численною і ресурси обмежені, цього року центр допоміг 36 військовим.
Це найскладніші поранення. Зазвичай, коли хлопцям пропонують ампутувати ногу через важкі поранення, ми намагаємося привезти їх сюди, в США, щоб врятувати. З тисяч поранених військовослужбовців лише невелика кількість була вивезена нашим благодійним фондом до США. Це великий людський ресурс, і, звісно, це дорого” - розповідає Ірина. Дуже важливо мати підтримку інших благодійних фондів, які можуть долучитися до наших ініціатив. Бо, на жаль, українські лікарі не справляються зі всіма пораненими. Деякі випадки залишаються без уваги, поранені виписуються додому і, без належного лікування, стають інвалідами. Ситуація дійсно критична. І я вдячна американським лікарям, які нам допомагають, більшість з яких робить це безкоштовно.
Коли мова йде про гроші, це, зазвичай, на протезування. І це не прості протези, а складні біонічні. Це може бути подвійна або потрійна ампутація. На жаль, в Україні багато таких випадків. Ми намагаємося вивозити таких хлопців в США та збирати кошти на протезування. Наприклад, вартість протезування для воїна з подвійною ампутацією вище коліна становить 50 тисяч доларів за дві ноги.
Окрім цього, потрібно декілька місяців для реабілітації в США: навчити людину ходити, допомогти їй адаптуватися. Це велика робота, яка потребує зусиль від кожного з нас. Процес довгий, затратний, але він того вартий. Ми з радістю це робимо. Ми не здаємося і допомагаємо, як можемо. Протези, які ми робимо, є дуже складними і дорогими.
Наша команда формувалася протягом років. З моменту нашого відкриття в 2015 році ми привозимо важко поранених. За цей час ми відфільтрували багатьох людей, деякі залишили наш проект, адже ця робота не для кожного. Відновлення однієї людини - це довгий та складний процес, а у нас їх багато. З часом до нас приєдналися нові волонтери, в тому числі ті, хто нещодавно приїхав до США. В кожному місті у нас є люди, які допомагають з перевезенням поранених до лікарів, протезистів та на реабілітацію.
Це постійний процес. Нам допомагають як старі, так і нові донори. Деякі з них підтримують нас з 2014 року, інші долучилися нещодавно. Цього року ми не лише допомагали пораненим, але й активно підтримували армію, вклавши приблизно 5 мільйонів доларів на допомогу військовим на передовій. Ми закуповували автомобілі швидкої допомоги, турнікети, медикаменти, обладнання для шпиталів, таке як рентген-апарати, портативні ультразвукові апарати, вакуумні насоси тощо.
Ірина в програмі розповіла про військового - Михайла Наливайка, якого команда центру знайшли в Київському військовому шпиталі і запросили до США. Волонтери в Києві, команда "Revived Soldiers Ukraine", допомогли зібрати документи і провести переговори з Міністерством охорони здоров'я України. З їхньою допомогою Михайло потрапив до Варшави, де отримав візу до США. Після двотижневого очікування він прибув до Америки.
На той час Михайло мав Апарат Ілізарова на лівій нозі. Він намагався стати на ногу, але кістка зламалася прямо в апараті. Після цього його нога була вкорочена і знову зібрана в апараті. Зрозуміло, що потрібна допомога за кордоном. Лікар Джофрей Пасек згодився оперувати Михайла, адже не кожен лікар в США готовий працювати з такими складними випадками.
Після операції Михайло провів у шпиталі більше двох місяців. Зараз він перебуває в Орландо, Флорида, де продовжує роботу з протезистом. Михайло вже отримав тимчасовий протез і навчається ходити. Це велике досягнення, особливо для людини, яка провела 9 місяців у ліжку. Йому знадобилося всього три дні, щоб вчитися ходити на новому протезі без додаткової підтримки.
Благодійність в Україні дійсно є новим явищем і завдяки таким організаціям суспільство починає розуміти її важливість.
І це не лише про фізичне відновлення, але й про психологічну підтримку, яка часто є такою ж важливою для людей, які пережили травматичні події.
Форма для реабілітації доступна на сайті https://rsukraine.org.ua/get-help/. Це офіційний сайт благодійного фонду "Фонд відродження захисників України". Тут можна знайти інформацію про діяльність фонду та напрямки роботи.
Психологічна реабілітація також є важливою частиною відновлення. Поранення, особливо серйозні, залишають не тільки фізичні наслідки, але й психологічні травми. У США підхід до реабілітації відрізняється. Тут інший ритм життя, інше ставлення до людей з інвалідністю. Волонтери роблять все можливе, щоб допомогти військовим адаптуватися, організовуючи різноманітні заходи та відпочинок.
Це величезний вклад у життя тих, хто віддав своє здоров'я.