Життя переможе смерть, а Світло — темряву

Що потрібно знати про домашнє насильство?

«Дім – моя фортеця». Але для жертв домашнього насильства це твердження далеке від реальності. Що треба знати про запобігання домашньому насильству говоримо у програмі «Формула сім’ї з Олексієм Травніковим». У гостях — Поліна Неня, головний редактор порталу BESTIN.ua, мама трьох дітей, захисниця жінок.Домашнє насильство – велика проблема для країни та світу. 67 % жінок в Україні зазнавали насилля в сім'ї, і лише 17 % з них знають, куди звертатись у випадку небезпеки.
Хоча в Україні у 2019 році вступив у дію закон, який захищає жертв домашнього насилля, ще багато чого треба змінити. Важливо зламати застарілі ментальні підвалини – «Я сама винна», «Пробачу й на цей раз», «Як я буду жити?», «Діти постраждають».

В Україні, за офіційними даними, 600 жінок в рік помирають внаслідок насильства в сім'ї. Кожна третя жінка потерпає від домашнього насильства. Часто в нашому суспільстві звинувачують жертв насилля в тому, що сталось, й вони замовчують проблему, ховаючи синці під товстим шаром мейкапу.
Важливо перед вступом до шлюбу мати базові знання з психології, що кожна людина – особистість, ніхто не має права встановлювати над нею контроль; знати, як захищати свої кордони. Жінка інколи погоджуються з роллю жертви, адже тоді їй не треба вчиняти ніяких дій. Але в цьому випадку абьюзери (люди, які домінують) отримують ще більше влади.

Домашнє насилля виявляється у різних формах:
• Фізичне (побиття).
• Сексуальне (зґвалтування).
• Психологічне (пригнічується особистість).
• Економічне (фінансовий контроль, погрози залишити без забезпечення жінки та дитини).

Що ж робити жінкам, які відчули на етапі стосунків психологічне насилля? Знайдіть в собі сили визнати, що це відбувається з вами, це погано для вас зараз, а далі стане тільки гірше. Припиняйте негайно такі відносини. Залишившись у цих стосунках, ви перестанете себе поважати, вірити в себе, ваша самооцінка впаде, ви втратите своє оточення, залишитись у вакуумі.
Вкрай важлива у сучасному світі навчально-просвітницька функція – дати зрозуміти жінкам, що, якщо над ними намагаються взяти контроль, то наслідки можуть бути жахливими. Якщо ж ви стали жертвою побиття, то сміливо викликайте поліцію, не бійтесь, можливо це назавжди зупинить кривдника. В Україні вже стався перший випадок, коли абьюзера затримали на 3 місяці, хоча кримінальне покарання за ці злочини, на жаль, ще не встановлене.

А ще можна звернутись до центру «Ла Страда», який надає психологічну та юридичну допомогу жінкам.
                                                                                                                                 

Що потрібно знати про домашнє насильство?

Не більше одного разу на тиждень ми повідомляємо про наші новини, кращі етери, події. Приєднуйся!

Оставить комментарий