10 принципів виховання дітей
Що потрібно робити батькам, щоб у 2021 році відносини з дітьми були міцними, було порозуміння в сім'ї та взаємоповага? Які принципи допоможуть батькам бути авторитетом для своїх дітей та будувати відносини з любов'ю та мудрістю? Поговорили про це в програмі "Моя дитина – особистість" з ведучою психологом Тетяною Писаренко.
Ведуча поділилася 10 принципами виховання дітей. Вона впевнена, що, застосовуючи їх протягом наступного року, батьки зможуть побудувати з дитиною правильні відносини. Ось ці принципи:
- Бути з дитиною чесним. Говоріть дитині правду. Не обманюйте дитину. Адже, якщо дитина зрозуміє, що її обдурили, вона і собі теж почне проявляти нечесність. Вона буде думати, що це норма, адже дорослі - мама і тато - саме так з нею себе і ведуть.
- Бути вдячним. Цьому принципу потрібно вчити дітей. Щоб діти розуміли, що за всім гарним в їх житті стоять інші люди та Господь Бог. Тому потрібно вміти говорити їм за це «дякую». А ще цей принцип допоможе тримати фокус на тому, що є, а не на тому, чого немає. Завдяки цьому з'явиться задоволення та достаток.
- Виконувати свої обіцянки. Якщо ви щось пообіцяли дитині, обов'язково тримайте своє слово. Таким чином, дитина зрозуміє, що вам можна довіряти.
- Бути послідовними у своїх діях. Якщо ви озвучили дитині, наприклад, щоб вона прибрала у кімнаті, зробила домашнє завдання, і тоді ви підете з нею в кіно. Зробіть саме в тому порядку, як ви сказали. Не міняйте правила. Будьте послідовними у своїх діях.
- Стати прикладом для своїх дітей. Є батьки, які пред'являють до своєї дитини підвищені вимоги й при цьому не помічають, що самі не ідеальні. Почніть краще з себе.
- Давати дітям багато любові. Багато любові не буває, її завжди хочеться ще. Говоріть дитині якомога частіше, що ви її любите, що ви пишаєтеся, що підтримаєте в будь-якій ситуації. І розділяйте свою любов до дитини та не любов до її поганих вчинків.
- Вчити відносинам з Богом. З самого дитинства читайте з дитиною дитячу Біблію, моліться з нею Богу, вчіть, що Господь – є добрий Батько, Який все бачить, все знає, все може та дуже сильно любить.
- Чітко ставити завдання. Діти люблять правила та чіткі завдання. Вони люблять відчувати кордони. Їм так легше. Це дає їм відчуття безпеки.
- Не перекладати на дітей невиправдані очікування щодо себе. Можливо, ви самі про щось мріяли, хотіли, але не досягли. Не треба за допомогою дітей заповнювати свою нереалізованість. Ваші діти інші, у них інші таланти та цілі.
- Перш ніж поставити завдання дитині, треба поставити собі запитання: «НАВІЩО?» Навіщо мені навантажувати дитину? Це вчасно? До чого це призведе? Потрібно ставити питання та бути мудрими у своїх рішеннях та вчинках.
Наостанок, ведуча побажала усім батькам: «Щоб ваші відносини з дітьми були міцними, дружніми та побудованими на любові та взаєморозумінні».