Життя переможе смерть, а Світло — темряву

Ознаки справжньої незалежності

Кожна людина і суспільство в цілому прагне незалежності аби нарешті зажити щасливо. Це поняття у кожного своє. Але чи може людина, називаючи себе вільною, насправді потрапити у полон? Які ознаки справжньої незалежності? Про це ми поспілкувалися з пастором християнської церкви повного Євангелія “Вперед” Євгенієм Новосильним, у програмі «Духовні поради» на РадіоМ.

Десь в глибині душі у кожної людини є прагнення бути вільним, бути не підзвітним, бути незалежним. Хтось мріє назбирати грошей і поїхати далеко в гори, щоб жити одинаком в колибі. Але, абсолютно незалежна людина чи реальна вона?

Якщо розглянути життя в державі, то очевидно, що ми залежимо від закону, конституції, від керівника по роботі чи бізнес-партнера, від замовника наших послуг чи товару, банально, але, навіть, від транспорту власного чи міського.

Незалежність в сім'ї, виглядала б приблизно так: чоловік не працює, бо він незалежний від матеріальних цінностей, жінка не влаштовує домашній побут, адже вона також вільна, діти не ходять до школи, “ну, цю залежність від навчання!”

А чи не думали ви, що ми залежні “самі від себе”? Нам потрібно їсти, пити, спати, дихати...

Існує також духовна залежність. Крайня міра залежності — це рабство. Біблія показує, що кожна людина є рабом гріха або рабом праведності. Зауважимо, що раб Божий стає вільним!

Вільний раб — нісенітниця? Зовсім ні! До прикладу, риба, живе в воді, але захотіла бути вільною, на суші. І ось вона на березі кричить: “Я вільна!” та помирає… Для риби воля в воді, для журавля воля в небі, для людини воля в Бозі. Проповідник Еклезіаст в Біблії зауважив: “хто валить мура, того гадина вкусить” Тобто, для людей є певна огорожа захисна, в межах якої комфортно, саме там вони вільні. Ця огорожа — істина, Христос. Чим більше людина живе в рамках вчення Христова, тим більше пізнає, що є істина, що є добро і зло. Ідея незалежності без обмежень, це хибне поняття.

Тому сьогодні вибір за нами, від кого ми хочемо залежати… від люблячого, милуючого Батька-Творця, який дає нам свободу у своїй огорожі, щоб ніяка гадина нас не кусала… чи залежати від гріха, і бути рабами гніву, ненависті, пліток, похоті, а, можливо навіть, алкоголю та наркотиків...

 

Ознаки справжньої незалежності

Не більше одного разу на тиждень ми повідомляємо про наші новини, кращі етери, події. Приєднуйся!

Оставить комментарий