Поговоримо про силу пліток і небезпеку, яку вони несуть. А також про силу слів, які приносять або честь, або ганьбу. Цей ефір також можна подивитися за посиланням:

https://www.facebook.com/radiom.ua/videos/7940214542689226/

 

Під час затримання поліцейські зазвичай кажуть наступні слова: «Все, що ви скажете, може бути використане проти вас у суді». Тобто всі ваші зайві, необдумані, на емоціях слова – все це може бути використане проти вас, і таким чином, ви самі собі можете наговорити на певну статтю або вирок.

Слова – це певна зброя, якою можна, як робити добрі справи: підбадьорювати, підтримувати інших, так й наносити рани – на приклад, відкрити комерційні таємниці, про які нікому не потрібно було знати, розпатякати секрети, які вас попросили тримати в таємниці або наговорити на когось тобто займатися пліткарством.

Пліткар – це людина, яка передає якусь інформацію: правдиву чи ні. Старозавітне єврейське слово, перекладене як «пліткар», визначається як «той, хто відкриває чужі секрети; той, хто відомий як донощик або розпалювач скандалів». Пліткарем є та людина, яка володіє конфіденційною інформацією про людей і відкриває цю інформацію тим, хто не має до цього відношення. Плітки відрізняються від повідомлення інформації своїм вмістом. Метою пліткарів є самоствердження, приниження інших і власне звеличення як джерела знань.

В Біблії є також приклади пліткарства. На приклад, можна подивитися на історію про Ноя та його синів. Після потопу, коли змінилися кліматичні умови, Ной випив вина, і неочікувано для себе зп’янів. Він лежав у наметі оголений, а його син Хам побачив це і розповів про це братам. Яка була реакція у братів? Вони взяли чим накрити батька, і, задкуючи, увійшли у намет, щоб його не бачити, та вкрили. Коли тато проснувся, він сказав: «Нехай буде проклятий Хам, і стане найостаннішим рабом братів своїх». 

Виникає питання, невже Хам сказав неправду? Ні, він сказав правду. Але яку? Ту, що потрібно було тримати в таємниці. Цікаво, що Хам прийшов не за покривалом, а зі звісткою, якою хотів поділитися.

Тобто плітка – може бути правдою, але це правда не ваша. Також це може бути смакуванням негативної інформації про когось. Плітка – це отрута, яка і саму людину псує, і тих, з ким вона цим ділиться. Бо зазвичай пліткар шукає собі команду, з ким він зможе ділитися інформацією. У нього є бажання одягати на когось свої окуляри і сказати: «А ну подивись, як я бачу».

Як реагувати на плітку про тебе?

Так, ми всі переживаємо за свій авторитет і думаємо, як ми будемо виглядати в очах тих чи інших людей. Але коли ми дізнаємося, що про нас хтось пліткує у нас може бути різні реакції.

Духовна людина може подумати, що таким чином Бог показує, що у брата є проблема. І потрібно молитися за нього і можливо допомогти. Слабенький людині буде боляче і буде бажання захищатися.

Також церква та суспільство дуже страждають від пліткарів. Бо вони ділять людей на клани, у суспільстві пропадає єдність та формується негативне бачення на оточення. Тому дуже уважно потрібно відноситься до того що і про кого ми чуємо.