Мрії: корисно чи недоречно?
Мрії – це вид уяви, спрямований на побудову образів, поки що не доступного майбутнього. Психологи кажуть, що 96% людей щоденно мріють. І це добре, адже мріяти – це:
- Займатися плануванням;
- Осмислювати своє майбутнє;
- Гімнастика для розуму.
Мрії можна розділити на дві категорії:
- Мрії-мети – це певний вектор, коли людина розуміє свою мету та усвідомлює її. Ціль дає їй силу рухатися вперед до мрії.
- Мрії-фантазії – коли немає конкретної мети та заряду рухатися до мрії, але при цьому є приємне проведення часу, що теж є цінним для людини.
Вчені кажуть, якщо людина після пережитої напруги або стресу починає знову мріяти, тим самим вона знижує рівень стресу. Відповідно, чим більше вона мріє, тим менше схильна до депресивного впливу. Таким чином, мрії допомагають їй рухатися до мети або/та допомагають нормалізувати психічний стан.
Але також у мріях прихована одна небезпека. За ними можна глибоко сховатися від реальності. Безумовно, під час великого навантаження – це тимчасовий вихід, але в цьому стані не варто перебувати надто довго.
Чому мрії не справджуються?
є зовнішні фактори, які не залежать від бажання людини; заважають страхи та пережитий негативний досвід; мрії належать не вам.
Як можна собі допомогти?
- Займатися щоденними сімейними турботами;
- Брати участь у житті інших людей – рідних, близьких, сусідів, знайомих, військових. Допомагати, підтримувати, підбадьорювати по можливості;
- Приділяти собі увагу та робити те, що приносить вам хоч невелику радість;
- Займатися спортом;
- Ставити перед собою невеликі цілі, наскільки це можливо - планувати;
- Мріяти та будувати плани на той час, коли закінчиться війна. Думати, як усе зміниться після перемоги. Якою б ви хотіли побачити Україну.
Безумовно, українці пережили та зараз продовжують переживати складні часи болю, розчарування та втрат. Це дуже боляче та важко. Тому кожен для себе повинен сам зробити вибір: чи доречно йому про щось мріяти, чи не на часі.