Наші діти - герої. Вони продовжували своє навчання під час війни в різних умовах - хтось онлайн дома, хтось онлайн за кордоном, хтось був змушений піти до школи в іншій країні та продовжити навчання. Але прийшло літо. Прийшло для всіх діточок. І де б вони не були, у яких би умовах не зустріли канікули, усі заслуговують на відпочинок та цікаво проведений час. Як це можна зробити незалежно від місця знаходження - говорили у програмі "Що робити, якщо...?" з психологом Тетяною Писаренко

Батьки завжди хвилюються щодо літніх канікул: де будуть діти, що вони будуть робити. У мирний час дорослі мали змогу відправити малечу до таборів, або разом поїхати кудись відпочивати, або на усе літо в село до родичів.  

Зараз же всі ці варіанти недоступні, і це вганяє деяких батьків в ступор. Адже, по своїй суті, люди мають таку властивість – перебільшувати. Якщо відпочинок, то він повинен бути крутим та великим. Поїхати на море на 2-3 тижні, або за кордон, або на все літо в гори чи інше місто. І коли цього немає, у багатьох людей таке відчуття, що і відпочинку немає. 

Але зараз у нас інші умови. І в цих умовах треба пам’ятати, що дитинство – є  дитинство. Коли хочеться зняти стрес та відпочити. Тому ці поради хоч трішки дадуть вам і вашим дітям змогу відчути радість таких очікуваних канікул. Де кожен день літа може бути цікавим та корисним. А батьки можуть своїм дітям у цьому допомогти. 

Якщо є доступ в інтернет, зробіть добірку корисних занять онлайн. Можна з ранку подивитися, як робити цікаві аплікації, або вивчити архітектурні стилі, або ще щось. Удень дитина може зробити щось цікаве: поробку з картону, гіпсу, пластиліну, аплікацію, театральну постанову або займатися малюванням. 

Якщо дитина щось зробила, потрібно приділити цьому увагу. Похвалити її, обов’язково роздивитися, що саме вона зробила та обговорити це. Якщо ви на роботі, зателефонуйте дитині та розпитайте, а краще попросіть, щоб вона для вас зробила відео або фото і надіслала вам. А ввечері приділіть їй час. 

Знайдіть фільми та мультфільми, які будуть навчати дитину формувати певні стосунки з однолітками, живою природою, тваринами, з батьками, можливо, з братами та сестрами, з бабусями та дідусями. Наприклад, гарний мультик «Суперкнига». А також зробіть для дитини добірку добрих книжок, які вона зможе читати. 

Буде добре, якщо ваша дитина буде мати можливість трішки поволонтерити. Для школярів важливо відчувати себе частиною суспільства, в якому люди допомагають один одному. Наприклад, можна щось зробити для людей поважного віку або матусі, якій важко справлятися з дітьми: робити покупки, вигулювати тваринку, допомогти вийти на вулицю. І за це не обов’язково буде грошова нагорода, бо зараз не у кожного є можливість. Достатньо пригостити дитину чимось смачненьким та подякувати. 

Групуйтесь з іншими батьками, щоб разом займатися та гратися з дітьми. Сьогодні одні батьки можуть погуляти з дітьми на майданчику, завтра – інші, і так далі. 

Навчайте дитину новій спеціальності, професії. Спробуйте зацікавити у формуванні певних звичок та навичок, які їй допоможуть. Можна зайнятися вивчанням іноземної мови, або вчитися шити, або ще щось. 

В кінці програми ведуча підбила підсумок, що для дитини головне – це батьки. Тому у цей час для неї важливо, щоб всі ці активності походили саме від них. Але мудрим дорослим це треба робити обережно – не змушувати дітей, а мотивувати та підтримувати їх. Тоді і дитина буде задоволена своїм відпочинком, і батьки.