Година з експертом

Ми спілкуємося з найкращими експертами у своїй галузі. Дізнаємося більше про здоров’я та те, як функціонує людина: дієтологи, лікарі, генетики, нейробіологи. Говоримо про все, що пов’язано з вибором продуктів та продукції: парфумери, технологи, еко-блогери. Спілкуємося з експертами, які надають різні види послуг: шеф-кухарі, кондитери, барісти, спеціалісти з підбору персоналу, експерти у питаннях етикету, гіди.

Останні випуски
10/04/2019
«Наш мозок - це те, що ми їмо». Скільки правди в такому твердженні? Дізнаємося в середу, 10 квітня, о 16.00, в програмі «Година з експертом». Наш експерт - Нана Войтенко, професор, доктор біологічних наук, популяризатор науки допоможе знайти відповіді на наступні питання: так, що риба - улюблена страва для мозку, а від м'яса краще триматися подалі? якими жирами мозок може запастися або виробити їх самостійно, а які потрібно обов'язково використовувати, щоб мозок нормально функціонував? що відбувається з мозком, коли уплітає пельмені, картоплю-фрі або гамбургер?  як мозок реагує на голодування, жорстку або монодієту? які речовини проходять через гематоенцефалічний бар'єр і чому це небезпечно? як від почуття втоми рятує стакан води? шоколад або ... цибулю: що краще з'їсти під час сильних розумових навантажень?
27/03/2019
Є чудовий вислів: «Ми подорожуємо не для того, аби втекти від життя, а для того, аби життя не втекло від нас». До речі, подорожжю можна вважати екскурсію містом, виїзд до сусіднього населеного пункту, тематичну лекцію, класний концерт чи театральну виставу. Про квітневу афішу розповідає Олена Берзрук, гід Київський КОД. Також за її допомогою ми більше дізнаємось: про ліки і методи лікування сторічної давності, від яких нині холоне кров у жилах; про те, як у Києві святкували політ Юрія Гагаріна та про унікальність долі Сергія Корольова; про те, де можна більше почути про Чорнобильську катастрофу й чому це варто зробити; про традиції святкування Великодня, які до християнства не мають жодного стосунку; про те, як давно в Україні з’явилась традиція чаювання і що таке «спитой чай».
20/03/2019
Ще зі школи пам'ятаємо слова медсестри, сказані сталевим тоном: «І не думай сьогодні митися! Пробу Манту мочити не можна! ». Що таке Манту і чому не можна мочити ніхто не пояснював. Та ще й лякали словом «туберкульоз». Про все, що пов'язано з туберкульозом, поговоримо в середу, 6 березня, о 16.00, в програмі «Година з експертом». Напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом лікар-фтизіатр Наталя Грицова розповідає: чи насправді в Україні епідемія туберкульозу; чи можна заразитись туберкульозом при рукостисканні або придбавши молоко на ринку у бабусі; про симптоми туберкульозу, які маскуються під інші хвороби; чи допомагає флюорографія виявити хворобу на ранній стадії; чи можуть людину з відкритою формою туберкульозу змусити лікуватись; скільки часу, грошей та сил потрібно витратити, аби вилікуватись від туберкульозу.
13/03/2019
«Цукор – солодка смерть!» Яких тільки жахів не розповідають про цукор і хвороби, до яких призводить його споживання. Скоро такими історіями можна буде лякати дітейJ Про «солодкі» міфи, діагностику, лікування розповідає Марія Черенько, врач-эндокринолог R+ Medical Network и «Ендокринологія від Черенько». Дізнаємось: яка їжа насичена речовинами, що порушують обмін гормонів, відповідальних за механізми голоду та насичення; у чому небезпека розрекламованої фруктози; якщо на упаковці є позначка «для діабетиків», то чи можна вживати не діабетикам, аби не гладшати; що відбувається з організмом, якщо рівень цукру у крові підвищений; який режим харчування допомагає нормалізувати рівень цукру у крові? чи правда, що біль у ногах може свідчити про перші ознаки діабету; про профілактику, діагностику та лікування діабету.
27/02/2019
Пані Олена Безрук, гід Київського Клубу Неймовірного Дозвілля надихає провести перший місяць весни яскраво! А також розповідає про: те, за що кияни повинні бути вдячними саме жінкам; жінок, історії яких дивують і надихають; жіночі традиції, які не завадило б повернути у 21 сторіччя; тих, хто слугував за косметолога й майстра манікюру сто років тому; як до нас прийшла традиція приймати ванну та душ; про чаювання та «спитый чай»; заходи, які неодмінно варто відвідати у березні.
20/02/2019
Лікар-трихолог R+ Medical Network Тетяна Цимбал розповідає про все, що пов’язано з доглядом за волоссям. Ви дізнаєтесь: як правильно підібрати розчіску для волосся і чи потрібно розчісувати волосся двічі на день; від якого шампуню варто відмовитись та як підібрати необхідний; які салонні процедури дійсно працюють, а які просто гарний маркетинговий хід; чи варто захоплюватись втиранням реп’яхової олії у шкіру голови та робити маски з гірчиці; чи допоможе масло посіченим кінчикам; чи можна попередити раннє старіння волосся та ранню сивину; як чоловікам боротись з облисінням; чи допоможе при лупі шампунь з ароматом м’яти.
13/02/2019
Це був веселий і легкий ефір. Харизматичні, люблять свою справу хлопці:) Наші гості: Юрій Никитюк, шеф-кухар Satori lounge, бренд-шеф Rule, організатор гастровечерь. Віктор Петренко, працював особистим шеф-кухарем в Італії, проходив стажування в ресторанах Швеції, зараз працює шеф-кухарем закладу, яке на етапі будівництва. Таки вдалося дізнатися: скільки правди про роботу кухарів в серіалі «Кухня» і як часто шеф-кухарі готують вдома?; чому в ресторанах такі великі тарілки і такі маленькі порції?; які страви ми їмо неправильно і навіть не здогадуємося?; що українці замовляють в ресторанах найчастіше і які страви потрібно спробувати хоча б раз в житті?; яким гостям кортить вилити суп на голову і як легко можна образити шеф-кухаря?; де і як довго вчать на кухаря і наскільки вигідні вони женихи:)?