Час на право

Програма "Час на право" – це розповідь про складні юридичні тонкощі простими словами. Зараз – час, щоб реалізувати своє право. Вам не треба заглиблюватись в складні юридичні речі в умовах воєнного стану, щоб отримати бажаний результат. Ця програма покликана полегшити життя в умовах війни – дати відповіді на проблемні питання, та пояснити, як діяти в рамках закону без допомоги юриста.

Останні випуски
25/10/2023
Велика кількість громадян, які перемістилися з тимчасово окупованих територій, втратили під час війни найцінніше - своїх рідних. Чимало з таких родичів лишилися в окупації. Сьогодні говоримо про те, як підтвердити факт смерті на окупованих територіях. Окрім цього, розповідаємо, як засвідчити факт народження на окупованій території, і чому це важливо. Наш гість - директор Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правничої допомоги Сергій Бреус.
10/10/2023
З початку повномасштабної війни більше 4,3 тис. дітей набуло статусу дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Сьогодні говоримо про те, як юридично оформити усиновлення, опіку, прихисток. Також піднімемо тему позбавлення батьківських прав під час війни. Наш гість - директор Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Сергій Бреус.
03/10/2023
З нашою гостею, юристом організації UAnimals Катериною Неманіхіною, сьогодні говоримо про те, (і) як діяти, якщо Вашого домашнього улюбленця викрали або над ним вчинили насильство, (іі) як зробити механізми захисту тварин дієвими, (ііі) чому за нашим законодавством тварина - це майно, і чи слід це змінити.
26/09/2023
"Сьогодні говоримо про те, як діяти, якщо (і) лікар відмовляє Вам в прийомі, (іі) Ви не впевнені в правильності призначеного лікування, (ііі) Ви намагаєтеся знайти відгуки про лікаря і ніде їх не бачите, (iv) Ви не може розібрати почерк лікаря. Наш гість програми - президент Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк."
19/09/2023
У війну шахрайство почало розвиватися. В 2022 році шахраї вкрали в українців близько 500 млн грн. 86% шахрайств було зроблено з використанням інтернету. 2/3 шахрайств мали своє походження з рф. Сьогодні говоримо про те, як не стати жертвою шахрайства. Відтепер це стає легшим за допомогою освітньому сайту «Гаразд», який нещодавно презентував Національний банк України. Піднімемо не тільки тему шахрайства, а й правильного фінансового планування бюджету: як заощадити і чи слід це робити в умовах війни. Наші гості: Леся Войтицька, начальник Управління зв'язків з громадськістю та фінансової обізнаності Департаменту комунікацій НБУ; Марта-Марія Костів, головний фахівець Управління зв'язків з громадськістю та фінансової обізнаності Департаменту комунікацій НБУ.
12/09/2023
*Компенсація в розмірі 15 млн. грн для тих, хто втратив родичів-військових. Після 24 лютого 2022 року в багатьох обірвався зв'язок з рідними - військовими та цивільними. Сьогодні говоримо про те, як правильно задіяти всі можливі способи пошуку зниклих безвісти. Окрім цього, піднімаємо складну, але вкрай важливу тему про отримання 15-мільйонної компенсації від держави для тих, хто втратив родича-військового на війні. Наш гість - юрист компанії "Приходько і Партнери" Михайло Лобунько.
05/09/2023
Сьогодні розбираємо (і) як діяти, якщо Ви випадково помилилися отримувачем при відправці грошей в мобільному додатку Вашого банку, (іі) чи можна допомогти родичу на тимчасово окупованій території, перерахувавши йому кошти, (ііі) що робити, якщо від Вас вимагають погасити мікрокредит, який Ви не оформлювали, (iv) як перевірити, чи дійсно Ваш роботодавець утримує та сплачує податки з Вашої зарплати, і чому це важливо знати. Гість програми - адвокат Роман Сімутін. Доєднуйтесь до програми)